Folimanka Blues

SVĚTOVÉ TURNÉ

18.05.2018
Národní dům
Ústí nad Labem

19.05.2018
KNAK
Teplice

20.06.2018
Malostranská Beseda
Praha - Malá Strana

POSLEDNÍ KŠEFT

Cimrfest nás dojal i rozparádil (fotografie)

NAŠI PARTNEŘI

Magister Kelley

První Pivní Tramway

Harfa - Hudební nástroje

Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha

Napsali o nás

Folimanka Blues ve svém názvu blues zmiňuje, ale ve skutečnosti se jedná o převážně přímočarý český bigbít. Muzikanti o sobě tvrdí, že kapela voní slzami a smrdí potem. Obojí je prý pravé. Výhodou českého bigbítu je, že pravost muziky nikdo moc neřeší, ale kdyby to udělal, našel by jistě hodně prvků,omega seamaster 300 replica watches které už někdy někde slyšel. Ale zde se chce říct: No a co! Podstatou bigbítu je zábava, která rozparádí celou hospodu.Ladislav Jakl vystoupí se svou kapelou dnes v klubu Kain.

- Byl se na vaši kapelu někdy podívat prezident Klaus?

Byl, párkrát jo. A celkem se bavil. Není to zrovna člověk z bigbítového prostředí, ale má rád jazz a rock´n´roll a v tom bluesem ovlivněném bigbítu je trochu obojího. - I po tolika letech na hudební scéně vás hraní pořád baví?

Víte, ona to není sranda v tomhle věku pořád zkoušet, nutit do něčeho padesátileté muzikanty, stěhovat aparaturu, trmácet se po kšeftech, které se někdy povedou, jindy ne. Takže je to asi jako v životě, chvíli pocit marnosti, chvíli radosti z toho, že něco u publika zafungovalo. A pak těch zážitků kolem. - Život bez piva by byl pro vás prý jako ohluchnutí. A co život bez kapely?

Hraju bigbít už od dětství. A díky mým starším bratrům mě obklopoval skoro od peřinky. Je to můj život. Vždycky tak budu myslet a cítit. Určitě i v době, kdy už nebudu mít sílu vylézt na pódium. - Do kin jde film o tuzemské hudební scéně začátkem 80. let Don't stop. Jaká byla podle vás 80. léta?

Druhá polovina 70. let byla pro rock to nejhorší období, to se přelilo i do 80. let. Nejen u nás, kdy to měl hodně na triku bolševik, i ve světě byla nuda. Během 80. let ale začalo určité probouzení, přišly comebacky velkých hvězd, přišel punk a nova vlna. A i u nás se to postupně uvolňovalo. A taky přišla větší tolerance většinového publika, které do té doby nesneslo zvuk elektrické kytary a žilo jen diskem. Od konce 80. let jsou i ve středním proudu možné věci dřív známé jen z bigbítu. A hodně rockerů je jednou nohou v popu, což rockerům asi neprospívá, ale popu určitě ano. - A vaše oblíbené kapely?

Jsou tři. Led Zeppelin, Led Zeppelin a Led Zeppelin.

---

Spolupracovník prezidenta a Folimanka Blues

Ladislav Jakl je známý především jako blízký spolupracovník prezidenta Václava Klause. * V posledních dnech také jako možný kandidát pro nadcházející prezidentské volby. * Už méně lidí o něm ví, že je členem hudební skupiny Folimanka Blues, a to už téměř dvacet let. * Jako hostující kapela vystoupí v žižkovském klubu Kain Nikdy nevytažený čísla.

Kateřina Nováková
Metro, 6. 6. 2012
str. 5


14. 2. 2013 - I letos se můžete těšit na již kultovní festival Cimrfest, který se koná na památku skvělého bubeníka Zdeňka Cimmermana. Od jeho smrti v roce 2005 se koná vždy ve stejný den – 28. února – na stejném místě – klub Vagon na Národní třídě.
Rolex ReplicaDvacet let je na scéně pražská bigbítová skupina Folimanka Blues. Ačkoliv z původní sestavy zůstal naživu už pouze její frontman Ladislav Jakl, vždy se dokázala vrátit. Kapela má za sebou stovky koncertů v Česku, hrála však i na Slovensku, v Polsku, Německu či ve Spojených státech. Narozeninový koncert se uskuteční v sobotu 14. září v pražském Paláci Akropolis. Kapela vznikla v roce 1993 a sám Jakl ji charakterizuje jako odvázaný bigbít i pořádné drama s kusem historie. "Folimanka Blues je kapela velkých vášní i velké srandy, kapela, která voní slzami a smrdí potem," říká Jakl, který do letošního roku působil jako tajemník prezidenta Václava Klause a sám na tento úřad kandidoval. Ve Folimanka Blues nyní zpěváka Jakla doprovází na kytaru Eugen Pál Baláž, na basovou kytaru Hadži Hrkal, na piano Pavel Beníšek a na bicí Miroslav Lahoda.

Všichni příznivci bigbítu jsou zváni 14. 9. 2013 do Paláce Akropolis, kde v 18:30 začne narozeninový koncert kapely Folimanka Blues. Přestože kapelu postihlo během jejího působení několik tragédií a z původního složení zůstal naživu jen zakladatel kapely, dokázala se vždy vrátit a letos oslaví dvacáté narozeniny.

Už se těšíte? Už máte vstupenky? Velký narozeninový koncert kapely Folimanka Blues už je za rohem. Vypukne 14. září od 18.30 v paláci Akropolis na Žižkově. Zajímaví hosté, skvělá piva, prima společnost. A hlavně Folimanka Blues v novém mezinárodním složení a v nejlepší formě. Kdoví, jestli nezahraje i nějakou novinku.. Tohle si přece nenecháte ujít.
rolex replica watches Vaše FB

Všichni příznivci bigbítu jsou zváni 14. 9. 2013 do Paláce Akropolis, kde v 18:30 začne narozeninový koncert kapely Folimanka Blues. Přestože kapelu postihlo během jejího působení několik tragédií a z původního složení zůstal naživu jen zakladatel kapely, dokázala se vždy vrátit a letos oslaví dvacáté narozeniny.

Skupina Folimanka Blues včera v Paláci Akropolis oslavila svoje 20. narozeniny. I přes nachlazení a zlomenou nohu frontmana kapely, Ladislava Jakla, se koncert nadmíru vydařil.

Bývalý tajemník exprezidenta Václava Klause není jen vystudovaným žurnalistou , ale také muzikantem. Na Lidové konzervatoři se věnoval zpěvu. Lásku k hudbě v sobě našel už v útlém věku. Dnes je frontmanem big beatové skupiny Folimanka Blues,replica watches která nedávno oslavila dvacet let na scéně. O tom, že to umí Ladislav Jakl na rockové scéně patřičně rozjet se můžou fanoušci přesvědčit již v červnu na festivalovém vystoupení v Modré vopici v pražských Vysočanech.

LÁZNĚ LIBVERDA – V novém obsazení dorazí v sobotu 11. července do klubu Stodola v Lázních Libverda pražská kapela Folimanka Blues. Naposledy ji tam lidé slyšeli v srpnu 2012. Za tu dobu kapelu potkaly dvě tragédie, ale nezastavila se a postupuje dál. „Hrajeme pořád tvrději a pořád o něco temněji a drsněji,“ říká frontman kapely Ladislav Jakl. Ten jako jediný zůstal z původního obsazení.

Praha - Letos již podvanácté se uskuteční kultovní festival Cimrfest, který se koná na památku skvělého bubeníka Zdeňka Cimmermana. Od roku 2005 vždy na stejném místě - ve Vagonu na Národní třídě v Praze - a ve stejný den - neděle 28. února od 19.30 hodin.

Folimanka Blues, odvázaný bigbít i pořádné drama s kusem pohnuté dvacetileté historie míří v sobotu 16. 7. 2016 do klubu Stodola v Lázních Libverda. Kapela začne hrát ve 20 hodin.
Replica Richard Mille Skull Watches

Rozhovor s kapelníkem skupiny Folimanka Blues Ladislavem Jaklem před jejím koncertem v pátek 11. dubna v kubu Labe v Hořovicích.

Co je na Folimance Blues nejzajímavější?

Že čtyři její členové už jsou po smrti a ona stále žije. Ale to není moc veselé. Těžko to můžu hodnotit sám jako autor, ale řekl bych, že nejzajímavější je to, o čem naše písně jsou. Jsou z našeho života, takže u nich je někdy sranda, ale někdy spíš zatrne.

Jak vznikl název?

Původně šlo jen o příležitostnou sestavu, takže kapela neměla zpočátku ani jméno. Ale tuhle mě v pátek vzbudil telefon jednoho dramaturga, co že má napsat na plakáty k našemu koncertu. V rozespalosti jsem mu řekl Folimanka Blues, protože hospoda, kde jsem večer předtím byl, se jmenovala U Folimanky. Chodím do ní každý čtvrtek už třicet let. Hospoda už se dávno jmenuje jinak, ale kapele už jméno zůstalo.

Jaké máte rádi fanoušky?

Mladé, krásné a ženského rodu. Ba ne, my máme rádi všechny, které ta naše muzika zajímá a kteří ji fakt poslouchají. Poznám lidem na očích, jestli obsah a atmosféru písně doopravdy vnímají. Pro takové má cenu znovu a znovu hrát se vším, co tohle muzikantské trmácení obnáší.

Na jakou muziku se mohou návštěvníci koncertu těšit?

Na muziku plnou bolesti i legrace, na muziku, kterou hrajeme za sebe a s veškerou vášní. Nezávazné popěvky nás nezajímají muzika, musí být upřímná, ne jenom jako.

Kde hrajete nejraději?

Abych pravdu řekl, tak v pivovarech a na pivovarských akcích. Pivo nás totiž moc baví. Hlavně ale hrajeme rádi tam, kde nás neberou jen jako kulisu k zábavě, ale kde chtějí poslouchat, kde počítají s tím, že v muzice o něco jde. Nejdál jsme dosud hráli v New Yorku. Ale i v hořovickém Labi už jsme hráli, na našich stránkách www.folimankablues.cz máme úplně všechny naše koncerty, tak jsem si našel, že jsme tam byli 10. ledna 1999, tak to v Labi zahrajeme po víc než patnácti letech. Náhoda to není, od loňského roku totiž s náma hraje na bicí Hořovičák Mirek Lahoda.
Radka Kočová, Berounský deník, 8. dubna 2014 


Hlavní strana | Diskografie | Galerie | Texty | Poslední kšeft | Diskuze | Ke stažení | O kapele | Světové turné | Kontakt | Napsali o nás Podpořte nás

© Copyright 2006 - 2017 Folimanka Blues