PLÁNOVANÉ KONCERTY
Design line

15. 06. 2024 Na slamníku, Bubeneč
17. 12. 2024 Na slamníku, Bubeneč
28. 02. 2025 Vagon, Staré Město

POSLEDNÍ KŠEFT
Design line
NAŠI PARTNEŘI
Design line

Plešivec, Pizza Micio, Slovensko, 23. června 2023

Víte, kde je Plešivec? Někdo zná ten v Krušných Horách, ale o tom řeč nebude. Bude řeč o tom, který je součástí Českého Krumlova. A nejen o něm. Ale od začátku. Žádný z plejády našich pianistů zrovna nemohl, tak jsme na záskok vzali mladičkého Martina Šubrta. A ten je právě z onoho Plešivce krumlovského. Bubeník (a Krumlovák) Martin naložil Martina a nejeli do Martina, ale do Plešivce. Tak se jmenuje velká vesnice na jihu východního Slovenska. Souběžně vyrazila pražská část kapely. A posledních 80 km opravdu stálo za to. Průtrž, jakou jsme snad nezažili, zatopené silnice i vesnice, viditelnost na pár kroků. Ani jeden čert nezůstal svobodný. V Plešivci v krásném podniku Micio se chystal koncert místní legendy Sexit a české legendy, tedy nás. Dorazíme zničení, v autech od bahna, a zvěstujeme, že jestli sem přijde to peklo, co jsme jím projeli, akce nebude. A ono po pár minutách přišlo. Pódium i stánky málem ulétly, voda se řinula do odposlechů i do zásuvek. Ohromnou obětavostí místních se ale vše podařilo zachránit a po dešti si kosové štěstím pletli noty. Jenže, přijde po té pohromě vůbec někdo? Nakonec přišli, tak stovka. A pořadatelé plakali, že jich mělo přijít desetkrát tolik. No, my se zas divili, že dorazil vůbec někdo a že se akce po tom všem nakonec konala. Ono taky – vemte si: je vám dvacet, učíte se z nahrávek cizí písničky, jedete osm hodin v bouři z Plešivce do Plešivce a pak bez hraní zpět? Nene, tak to bychom nedovolili. Hrálo se, zpívalo se, pilo se.

A na druhý den na garden party u Eugena v Rožňavě jsme večírek dokončili. No, pak stejně bylo nutné jet tu dálavu zase zpět, ale aspoň máme o čem vyprávět vnoučatům. Přežili jsme. A statečný záskokář (kromě toho, že se držel i za svým nástrojem) hned na začátek kariéry získal zážitek, který se bude těžko překovávat.

Tak díky, naši maďarští a slovenští kamarádi, my zas přijedeme, ale příště to nahoře dohodněte líp, jeden zážitek s plavajícími auty docela stačil..